Pogledaj radove na poveznici: https://bit.ly/3SOAgJ6

Kakav je međusobni odnos stvarnosti i fikcije u fotografiji? Je li odgovornost fotografa uvijek nam predočiti istinu? Jesu li fotografije odraz stvarnosti ili je opravdano u njih intervenirati? Što očekujemo od fotografije? Što je važno kada stvaramo fotografiju? Treba li dobra fotografija potaknuti emociju u promatraču, uvući ga u atmosferu? Upisujemo li kao promatrači značenja u fotografiju?, pitanja su kojima smo otvorili raspravu o prirodi fotografije. Na temelju poznatih radova renomiranih fotografa Rona Haviva, Henrija Cartiera Bressona i Philippea Halsmana učenici su dobili zadatak u formi kraćeg proznog teksta izraziti trenutak uhvaćen fotografskim aparatom, ne znajući pritom u kojem je kontekstu fotografija nastala. Radovi učenika razotkrili su potencijal fotografije i njezina promatrača u stvaranju priče.

Bojana Pralica, prof. i učenici 1.A, 2.C, 3.C i 4.C razreda